Çağrı Merkezi: 0 552 286 68 86

Garanti ve İade Koşulları

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?
www.ottomanwear.com adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için paketinizden çıkan iade formunu doldurarak (paketinizden iade formu çıkmadıysa bizimle iletişime geçebilirsiniz) herhangi Yurtiçi Kargo şubesinden iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. İade işlemini yapabilmek için ürünü teslim aldıktan sonra 14 iş günü içinde ürünü faturanın aslıyla beraber kargo şirketine teslim etmelisiniz, bu süre aşıldığında iade asla gerçekleştirilmemektedir.

Satın aldığım ürünü Ottoman Wear Satış noktalarına iade edebilir miyim?
www.ottomanwear.com adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi yalnızca www.ottomanwear.com’da gerçekleştirilebilir. Lütfen mağazalarımıza iade için ısrar etmeyiniz.

 

Online olarak alınan ürünlerde değişim sağlanabilir mi?

www.ottomanwear.com üzerinden almış olduğunuz ürünlerde değişim (renk, beden, model vs.) yapılamamaktadır. Elinizdeki ürünün size uygun olmaması halinde yukarıda belirtilen şekilde iadesini sağlayabilirsiniz. İade sürecini beklemeden yeniden sipariş verebilirsiniz, iade ettiğiniz ürünün işlemleri ayrıca devam edecektir.

İade etme süresi kaç gündür?
Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk 14 (ondört) iş günü içinde iade etme hakkınız bulunmaktadır. Faturasız iade ve değişim yapılmamaktadır, bu sebeple faturasız kargo teslim alınmamalıdır.

 

Aksesuar değişim ve iade şartları nelerdir?

Kolye, küpe, bileklik vb. aksesuarlar ürünlerimiz ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Aksesuarlar garanti kapsamında olmamakla birlikte herhangi bir kararma ya da düşme sonucunda tadilat, iade ya da değişimi mevcut değildir.İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?
www.ottomanwear.com, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızca müdahale edilememektedir. İadenin kredi kartınıza yansıma süresi bankanızın çalışma hızına göre 7 - 15 iş günü sürebilir. Kapıda ödeme ile gerçekleştirilen alışverişlerde iadenin gerçekleşebilmesi için IBAN numarasının iletilmesi gerekmektedir.

İade koşulları nelerdir?

  •          Ürün(ler)in kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollaması gerekmektedir, yeniden satılabilirliği bozulmuş ürünler iade kabul edilmez. 
  •          Ürünü yurtiçi kargo dışında herhangi bir kargo firmasıyla göndermeniz durumunda; alıcı ödemeli paketler kabul edilmeyecektir. Kargo ücretinin tarafınızca karşılanması halinde, ödemesi bulunmayan paketler genel merkezimizde bulunan iade ve inceleme departmanımız tarafından teslim alınacaktır.
  •          Ürünü teslim ettiğiniz esnada kargo firmasından "kargo poşeti" talep edebilirsiniz. Eğer bu sağlanamıyorsa farklı bir şekilde paketleme sağlayabilirsiniz. Lütfen ürünü doğrudan bantlamayınız.
  •          Ürünün merkezimize ulaşıp ulaşmadığının takibini sağlamak için kargo firmasından takip numarası talep ederek takip sağlayabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz ürünler iade ve inceleme departmanımıza ulaştığında, paket açılımı ve sisteme giriş süresi 2 iş günüdür. İade paketiniz bize teslim edildikten maksimum 2 iş günü sonra süreç ile ilgili bilgilendirilirsiniz.
  •          İade koşullarından herhangi birini bulundurmayan ürünlerin iadesi reddedilerek, tarafınıza karşı ödemeli olarak kargolanır.
  •          İndirimli/OUTLET ürünlerde iade ve değişim kabul edilmemektedir.
  •          Gönderilen paket içerisinde fatura çıkmaması durumunda paketin sizlere teslim edildiği aynı gün içerisinde müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmelidir.
  •          Kapıda ödeme ile aldığınız ürünlerde sipariş veren kişiye ait İBAN numaranızı, banka ismi ve hesaba ait isim soyisim yazmanız gerekmektedir.
  •          Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 7 iş gününü almaktadır. İade durumunda, kargo ve kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmemektedir, ürün bedeli iade edilir.

 

Örneğin sipariş ettiğiniz ürün bedeli 100 TL ise, ödeme şekli olarak kapıda ödeme seçtiyseniz 5 TL, kargo için 10 TL eklenecek, toplamda 115 TL ödemeniz gerekecektir. İade ettiğinizde sadece 100 TL iade yapılacaktır. (Ürün size ulaştıktan sonra, iade etmek istemeniz durumunda faturanız ile birlikte iade formunu doldurarak en yakın Yurtiçi Kargo şubesine 470 753 456 kodunu söyleyerek ürünü teslim etmeniz gerekecektir. Ürün depomuza 14 gün içerisinde ulaştı ise, gerekli incelemeler yapılarak iade süreci başlatılacaktır. Ürünü iade ederken gönderdiğiniz kargonun bedeli (şayet kargo kodumuz kullanılarak gönderdiyseniz) www.ottomanwear.com tarafından karşılanacak, sizden sadece ürünü size gönderirken tahsil edilen kargo ve –varsa kapıda ödeme bedeli kesilerek ödeme yapılacaktır.)

-Türkiye dışından gerçekleştirilen alışverişlerde iade ve değişim yapılmamaktadır.

 

Müşteri Hizmetleri: (0552) 286 68 86