Çağrı Merkezi: 0506 126 43 23

Teslimat ve İade Koşulları

1- Teslimat Bilgisi

Siparişleriniz YURTİÇİ Kargo aracılığıyla 1-3 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir.

 

2-Ürünümü iade etmek istiyorum.İade şartları nelerdir?

  •          Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 7 iş gününü almaktadır. İade durumunda, kargo ve kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmemektedir, ürün bedeli iade edilir.
  • İade ve değişimlerde  geliş ve gidiş kargo ücretleri kesilmektedir!

 

Ürün(ler)in kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollaması gerekmektedir, yeniden satılabilirliği bozulmuş ürünler iade kabul edilmez.  

 

İade edilecek ürünün standart aksesuarları ile birlikte 14 iş günü içerisinde eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Ürünü SÜRAT Kargo dışında herhangi bir kargo firmasıyla göndermeniz durumunda; alıcı ödemeli paketler kabul edilmeyecektir. Kargo ücretinin tarafınızca karşılanması halinde, ödemesi bulunmayan paketler genel merkezimizde bulunan iade ve inceleme departmanımız tarafından teslim alınacaktır.

 

Ürünü teslim ettiğiniz esnada kargo firmasından "kargo poşeti" talep edebilirsiniz. Eğer bu sağlanamıyorsa farklı bir şekilde paketleme sağlayabilirsiniz. Lütfen ürünü doğrudan bantlamayınız.

 

Ürünün merkezimize ulaşıp ulaşmadığının takibini sağlamak için kargo firmasından takip numarası talep ederek takip sağlayabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz ürünler iade ve inceleme departmanımıza ulaştığında, paket açılımı ve sisteme giriş süresi 2 iş günüdür. İade paketiniz bize teslim edildikten maksimum 2 iş günü sonra süreç ile ilgili bilgilendirilirsiniz.

 

İade koşullarından herhangi birini bulundurmayan ürünlerin iadesi reddedilerek, tarafınıza karşı ödemeli olarak kargolanır.

 

İndirimli/OUTLET ürünlerde iade ve değişim kabul edilmemektedir.

 

! Abiye ürünler hassas ürünler olduğu için (taşlı,şifon,..) elinize ulaştığı andan itibaren 24 saat içerisinde iade için kargolamanız gerekmektedir aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

 

Kapıda ödeme ile aldığınız ürünlerde sipariş veren kişiye ait İBAN numaranızı, banka ismi ve hesaba ait isim soyisim yazmanız gerekmektedir.

 

Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 7 iş gününü almaktadır. İade durumunda, kargo ve kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmemekte, geliş ve gidiş kargo ücretleri iade edilecek tutardan kesilmektedir.

 

3-Ürünümü nasıl iade edebilirim?

Geri Gönderim: İade edilmek istenen ürünleri kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olması kaydı ile;

Anlaşmalı kargomuz SÜRAT KARGO ile 1347918702 kodunu kargoya bildirerek iadenizi gönderebilirsiniz.

Lütfen Online Satış Müşteri Temsilcisi ile iletişime geçmeden ürünleri kargoya vermeyiniz.

 

4-Mağazalarınızdan İade Yapabilir miyim?

Online mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri mağazamızdan değişim veya iade yapamazsınız.

Online mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri sadece online mağazamıza iade edebilirsiniz.

 

5- Siparişimi Ne Zaman İptal edebilirim?

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, online müşteri destek merkezimizi (0553 919 71 42) arayabilirsiniz.

 

6- Kargo şirketi ile ürünü nasıl iade edeceğim?

Size en yakın SÜRAT Kargo şubesine kargonuzu teslim edebilirsiniz.

 

7- Ürünümü İade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

İade edeceğiniz ürünleri SÜRAT Kargo ile kargo ücretini ödeyerek gönderebilirsiniz.

 

8- Ücret iadesi nasıl ve ne zaman yapılıyor?

Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 14 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır. Kapıda ödeme iadeleri ise kargo bize ulaştıktan sonra 14 iş günü içerisinde verilen İban hesabınıza yapılmaktadır. 

 

 9- Taksitli ödemelerim iadesi nasıl yatırılıyor?

 Bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi – ödeme şeklinize göre - taksitli olarak yapılmaktadır. İadenin taksitli olarak kredi kartınıza yansıtılması tamamen bankanızın uygulamasıdır. Konuyla ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

KULLANICI HATALARINDAN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE, İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Yine de üründe meydana gelen arızanın üretimden kaynaklandığını düşündüğünüz durumlarda, ürünün kalite kontrol birimimiz tarafından incelenmesi için faturası ile birlikte tarafımıza gönderebilirsiniz.

 

-Türkiye dışından gerçekleştirilen alışverişlerde iade ve değişim yapılmamaktadır.

 

Müşteri Hizmetleri: (0553) 919 71 42